Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Vajza e Ramës publikon fotot, a është kjo shtëpia e kryeministrit në Surrel?

shtepia e Rames

Shtëpia e kryeministrit Edi Rama në Surrel është komentuar shumë jo vetëm nga kundërshtarët e tij politik që e kanë përdorur pothuajse në çdo deklaratë por edhe nga qytetarët për arkitekturën e saj të veçantë, e para e atij lloji në Shqipëri.

rea 2

Kurioziteti ka qenë i madh, nisur edhe nga deklaratat e kryeministrit që e përshkruante si “një shtëpi e ndërtuar me beton, pa suva, pa dritare, pa mobilje”.

rea 3

Rea Xhillari, vajza e bashkëshortes së Kryeministrit Rama ose thjeshtra, ka publikuar disa foto në “Story” në Instagram të një ndërtese, e cila nga përshkrimi është mjaft e ngjashme me shtëpinë e Kryeministrit në Surrel.

rea 1

Gjelbërimi e moblijet e thjeshta të drurit, muret eë betonizuara të bëjnë të mendosh se Rea ka publikuar pamje se si duket shtëpia e Kryeministrit në Surrel.

(m.k/BalkanWeb)


Komente ( 14 )

 • ke pa naj ndertese pa beton ti vllai ?

 • Kur të ngel mendja brenda bunkerit, nuk del më nga bunkeri! Rrofshin bunkerët!

 • Shume shume e bukur. Nuk ka te tilla ne shqiperi. Besoj se arkitet perendimor duhet ta kete bere. Me shume shije, moderne dhe elegante.

 • Keshtu e ka vilen dhe Kim Jongu

 • Leri pordhet vajza e xhillarit se ta pret bileten edi ti kesh nxjerre shtepine. Spjerdh per pjellen e vet do pjerdhi per ty.
  Krenohu per tet ate se ka nje mal tru … ne mishen tende edi te kishte gruan jo vete e merr ofshafken mamane tende.

 • ka dhe banane , nga goja e nga …..pas

 • Mendoj qe mund e jete vila e Ed Rames! Eshte arkitekture interesante, moderne, e ftohte ku jane nderthurur elementet e betonit, hekurit, druri dhe gjelberim. Shtepi ku dominojne ngjyrat e ftohta dhe ku hapesira percjell freski ne kete vend me klime te nxehte mesdhetare si Tirana ! Edi nuk mund te jete politikan, dhe ky ishte nje perjashtim ! Por Edi sigurisht eshte nje artist me ahoje te holle estravagance!

 • Mjafton te mendosh qe ka ndertuar vetem me beton, tregon mentalitetin primitiv te Shqiptareve, Betonizuan bregdetin, qytetet, cdo gje. I vetmi shtet ne bote ku eshte strehuar popullsia vetem ne pallate.

 • Pra palla i gjate na mberdhihka ne dimer dhe plas nga vapa ne vere sepse shtepia e tij eshte vetem beton e ska dritare. Ore jemi popull shume idiot qe beson qe ky i gjati me soj e sorrollop qe ka do beje drejtesine e shtetin. Ky vetem me leje ndertimi 11 vjet kryetar bashkie ka bere miliarda e thote per nje vile qe i ka kushtuar 2 milion euro e pakta, qe ska dyer e dritare

 • Si bunker e ka bere shtepine….
  Gusto diktatori hesapi…
  Cmenduri

 • Publikoni hallet e popullit, publikoni Alternativa se si populli ti shmanget politikes 27 vjecare hajdute, publikoni publikoni publikoni e mos u merni me gjera koti se ai vend u kthye ne humnere

 • Hahhaha Labi.
  Po mendoja mos ka frike nga pergjyesit qe nuk ka mobilje. Pastaj thashe qenka si shtepia Tarzanit dhe Xhenit

 • Eshte kopshti zologjik I atij majmunit.Ka siguri te plote qe mos te dale nga aty.Hekur e beton e ka ba eshte majmun I rrezikshem.

 • Eshte kopshti zologjik I atij majmunit.Ka siguri te plote qe mos te dale nga aty.