Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Zjarr me përmasa të mëdha në Vorë, rrezikon t’i afrohet një fabrike fishekzjarrësh (Foto+Video)

VORE– Një zjarr me përmasa të mëdha është krijuar mbrëmjen e sotme në Kuç të Vorës. Rreth 50 forca ushtrie dhe 3 automjete zjarrfikëse kanë mbërritur në zonë për të neutralizuar flakët e zjarrit.

Angazhimi për shuarjen e flakëve është i madh, pasi zjarri i përmasave të mëdha po i afrohet një fabrike me fishekzjarrë.

Bashkë me forcat e ushtrisë, në vendngjarje kanë mbërritur edhe 30 zjarrfikës të cilët po punojnë për fikjen e zjarrit.

(BalkanWeb)


Komente ( 4 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .