Një rrufe goditi në mbrëmje qytetin lindor të Gjermanisë, Dresden, duke plagosur dhjetë persona, katër prej të cilëve pësuan lëndime të rënda, njoftoi agjencia gjermane e lajmeve (dpa).

Sipas një zëdhënësi të shërbimit zjarrfikës, dy të rinj, të moshës 27 dhe 30 vjeç, arritën të mbijetonin pasi pësuan arrest kardiak, raportoi Bernama.

Mes kushteve të rënda të motit dhe një stuhie kalimtare në Dresden, rrufeja goditi grupin në brigjet e lumit Elba pak pas orës 17:00.

Tri gra dhe shtatë burra, të moshës nga 26 deri në 41 vjeç, u plagosën. Katër prej tyre kanë pësuar lëndime të rrezikshme për jetën. Sipas raportimeve, të gjithë pacientët kanë marrë ndihmën e parë urgjente mjekësore dhe janë transferuar në spitalet fqinje.

 

(A.A/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: