Didier Deschamps është një nga trajnerët më jetëgjatë në krye të një ekipi përfaqësues, por në Gjermani synon të kthehet në një legjendë.

Deschamps ka fituar gjithçka si lojtar dhe si trajner, por i mungon vetëm një trofe, Evropiani, objektiv që synon ta arrijë në “Euro2024”.

Në kërkim të këtij trofeu, Deschamps arriti një rekord personal shumë të rëndësishëm, ndaj Austrisë siguroi fitoren e 100 në krye të Francës, me 154 ndeshje në dispozicion.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: