Dy policë u vranë nga persona të armatosur të panjohur në provincën veriperëndimore të Pakistanit Khyber Pakhtunkhwa në orët e para të mëngjesit, tha policia.

Incidenti ndodhi në lagjen Lakki Marwat të provincës, ku rreth shtatë terroristë sulmuan zyrën e një biznesmeni lokal dhe policia arriti në vendngjarje, thanë burimet policore.

Duke parë mbërritjen e policisë, autorët hapën zjarr në drejtim të automjetit të policisë përpara se të largoheshin nga vendi i ngjarjes. Dy policët vdiqën në vendngjarje, ndërsa një tjetër u plagos dhe u dërgua në spitalin më të afërt.

Asnjë grup nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb