Dy persona kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë janë plagosur pas një shpërthimi të ndodhur në një parking nëntokësor në Nussbaummen, në Zvicër.

Rrethanat në të cilën ka ndodhur aksidenti, janë ende të paqarta.

Autoritetet po hetojnë për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarja.

Ndërkohë shpërthimi ka shkaktuar pasoja të konsiderueshme materiale, pasi gjatë shpërthimit zjarri ka përfshirë edhe katin e një pallati të ndërtuar mbi parkingun nëntokësor.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: