Të paktën 24 persona u vranë gjatë natës kur ushtria izraelite sulmoi dy shtëpi në Gazën veriore dhe qendrore, njoftoi agjencia zyrtare palestineze e lajmeve WAFA.

Gjithsej 16 palestinezë, përfshirë 10 fëmijë, u vranë dhe shumë të tjerë u plagosën pasi ushtria izraelite bombardoi një shtëpi në qendër të qytetit të Gazës, tha WAFA.

Forcat sulmuan një shtëpi në kampin e refugjatëve Nuseirat në Rripin qendror të Gazës, duke vrarë të paktën tetë.

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit thanë në një deklaratë se aktivitetet e saj operacionale që synojnë “terroristët” do të vazhdojnë në të gjithë Rripin e Gazës.

 

(A.A/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb