4 persona humbën jetën dhe 16 të tjerë u plagosën pasi një ndërtesë u shemb në një plazh në Majorka.

Sipas mediave të huaja Kryeministri i Spanjës, Pedro Sánchez, tha se po monitoronte nga afër situatën dhe qeveria e tij do të ishte e gatshme të vendoste të gjitha mjetet dhe personelin që janë të nevojshëm”.

Ende nuk dihet nëse të vdekurit apo të plagosurit janë punonjës restoranti apo pushues.

Ndërkohë kryebashkiaku i palma de Majorka ka shpallur 3 ditë zie.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: