Historia që është trajtuar ditën e sotme në emisionin “Me Zemër të Hapur” të autores dhe gazetares Evis Ahmeti ka të bëjë me një 63-vjeçar na qyteti i Vlorës, i cili ndodhet në një problematikë, zanafilla e së cilës daton që në vitin 1985.

Asokohe 63-vjeçarit i kishin lindur konflikte bashkëshortore në familje për shkak të tradhtisë, vetëm një vit pasi ishte martuar.

Ai tregoi gjithë peripecitë e këtyre viteve duke rrëfyer se me bashkëshorten e parë nuk solli në jetë një fëmijë, ndaj edhe u divorcua në vitin 2004 për të ndërtuar një jetë të re, duke u bërë baba i dy fëmijëve.

Megjithatë ish-bashkëshortja vazhdoi t’i krijonte shqetësime përgjatë viteve, duke i kërkuar pjesën e saj nga shtëpia.

Edhe pse banesa u pjesëtua sipas ligjit, ajo i ka zaptuar pjesë nga dhomat, madje edhe tualetin, gjë që ka çuar në konflikt të madh brenda familjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb