Të paktën shtatë persona humbën jetën dhe tre të tjerë u plagosën pas një aksidenti rrugor në provincën Takhar të Afganistanit verior, njoftoi media lokale Ariana News.

Aksidenti ndodhi kur një automjet doli nga rruga dhe u përmbys në një pellg uji në rrethin Warsaj të provincës, duke lënë shtatë udhëtarë të vdekur, duke përfshirë tre gra dhe dy fëmijë, dhe tre të tjerë të plagosur, njoftoi ajo.

Sipas Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë Rrugore të Afganistanit, më shumë se 1,600 njerëz janë vrarë dhe më shumë se 4,000 të tjerë janë plagosur për shkak të aksidenteve rrugore gjatë 10 muajve të fundit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb