Në emisionin Open në News24 u zhvillua një debat i ashpër mes deputetit të PD-së Flamur Noka dhe gazetarit Arbër Hitaj.

Hitaj pyeti Nokën nëse ai dhe disa persona në Partinë Demokratike kanë frikë nga SPAK-u. Ndërsa, Noka tha se nuk ka frikë aspak, duke fyer edhe gazetarin.

Arbër Hitaj: Ju keni konflikt interesi nga SPAK. A keni frikë nga SPAK? Ju keni frikë nga SPAK. Nuk janë dënuar politikanë nga Struktura e Posaçme vetëm politikanë djathtas, por edhe majtas.

Flamur Noka: Merrni briskun ti dhe SPAK. Drejtësia është e kapur. Beteja jonë është bashkimi dhe lirimi i liderit tonë. Më pas rrëzimi i kësaj qeverie dhe rikthimi i një qeverie teknike. Kjo nuk është drejtësi.

Arbër Hitaj: Këta duan të llastohen, duke iu thënë se janë të mirë, kur nuk janë të mirë. Kanë konflikt interesi, pikë.

Arbër Hitaj: Tregoni a keni frikë nga SPAK? Thoni të vërtetën.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb