Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka pritur të enjten në takim ambasadorin e Francës në Kosovë, Olivier Guerot.

Siç është bërë e ditur në njoftimin e lëshuar nga LDK-ja, Abdixhiku dhe Guerot kanë diskutuar rreth situatës aktuale politike dhe ekonomike në vend.

Abdixhiku në këtë takim ka kërkuar nga Franca që të vazhdojë ta mbështesë Kosovën në proceset që e presin tutje.

“Kryetari Abdixhiku vlerësoi përkrahjen e pandërprerë që Franca i ka dhënë Kosovës ndër vite, në të gjitha proceset e saj dhe theksoi se Kosova, ka nevojë edhe më tutje për mbështetjen e Francës dhe miqve të saj, në proceset të cilat e presin përpara”, thuhet në njoftim.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: