Një ngjarje e rëndë është regjistruar këtë pasdite në Bypass-in e rrugës së Arbrit.

Sipas informacioneve furgoni i linjës Peshkopi-Tiranë ka dalë nga rruga dhe për pasojë janë plagosur 5 persona, raporton gazetari Enver Doçi.

Një nga të plagosurit po dërgohet drejt Spitalit të Traumës, ndërsa  4 të plagosurit e tjerë po marrin ndihmë ne Spitalin e Klosit.

Ndërkohë Policia e Dibrës në një reagim për Balkan web, raporton se të lënduar kanë mbetur 4 persona.

Policia në vendngjarje, po punon për zbardhjen e rrethanave.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb