Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në autostradën Elbasan-Peqin ku janë përplasur tre automjete, mes tyre edhe një furgon i Postës shqiptare.

Dëshmitarë okularë raportojnë se përplasja mes tre automjeteve ka qenë e fortë dhe se ka bllokuar për disa minuta krejtësisht autostradën.

Ngjarja ka ndodhur në Unazën e Peqinit (bypassin) në afërsi të një karburanti sapo kalon urën mbi lumin Shkumbin. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar policia dhe grupi hetimor. Paraprakisht thuhet se ka vetëm dëme materiale jo të lënduar.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: