Një aksident është regjistruar në afërsi të Mlladenovcit në Serbi, paraditen e 29-majit, raportojnë mediat.

Në aksident u përfshinë një autobus me pasagjerë dhe një automjet.

Si pasojë e përplasjes ka humbur jetën shoferi makinës, ndërsa mbi 30 persona janë plagosur.

Katër prej të plagosurve ndodhen në gjendje të rëndë.

Ekipet e emergjencës mbërritën në vendin e ngjarjes për t’i ardhur në ndihmë të plagosurve, të cilët u transportuan menjëherë në spital.

Policia vijon hetimet lidhur me rrethanat e ngjarjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: