Një aksident tragjik rrugor ka ndodhur në rrugën nacionale Taranto–Bari. Katër persona humbën jetën dhe dy të tjerë u plagosën në një përplasje midis dy automjeteve pranë një tuneli. Midis viktimave ishin tre ushtarë që po udhëtonin me makinë me dy kolegë të tjerë të cilët u plagosën dhe u dërguan në spitalin Santissima Annunziata në Taranto, raportohet në media.

Në vendngjarje kanë ndërhyrë ekipet e shpëtimit, zjarrfikësit, karabinierët, policia rrugore dhe teknikët. Trafiku është bllokuar përkohësisht në të dy drejtimet.

Ushtarët, që i përkisnin Brigadës së 7-të të Pinerolo Bersaglieri të stacionuar në Altamura dhe me origjinë nga provinca e Tarantos, po udhëtonin në makinë. Viktima tjetër ishte drejtuesi i furgonit, një 68-vjeçar. Ekipet e shpëtimit u gjendën përballë një skene të tmerrshme. Disa trupa ishin hedhur në asfalt. Të plagosurit janë dërguar me urgjencë në spital, gjendja e tyre konsiderohet kritike.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: