Udhëheqësi suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei ka reaguar në lidhje me aksidentin e ndodhur me helikopterin në të cilin udhëtonte presidenti Ebrahim Raisi dhe ministri i jashtëm.

Transmetuesi shtetëror IRIB, ka deklaruar se kombi “duhet të lutet” për shëndetin e Raisit.

“Populli i Iranit nuk duhet të shqetësohet, nuk do të ketë probleme në zbatimin e punëve të vendit”, u shpreh ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: