Me Kylian Mbappe që ka bërë gati prej kohësh “valixhet”, me destinacion Madridin, PSG vijon punën në distancë për të gjetur pasuesin e tij. Emri i parë në listën e dëshirave është Victor Osimhen. Nigeriani shihet si profili ideal për të zëvendësuar Mbappe, por më parë duhet të bindin Napolin me ofertën e duhur ekonomike.

1703365237 Victorosimhen
1703365237 Victorosimhen

De Laurentiis kërkon minimumi 120 milionë euro, por PSG mund të “zbus” këtë shifër duke përfshirë në negociata disa lojtarë si Soler, Asensio, Beraldo dhe Kang-n Lee.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: