GJERMANI

Alarmi për bombë në aeroportin e Frankfurtit duket se nuk ka qenë i rremë pasi mediat e huaja flasin për një të dyshuar.

Saktësisht DailyMail shkruan se i dyshuari që po ndiqej nga Policia, hodhi valixhen përtokë duke bërtitur ”Allah Akbar”.

Sipas Bild, dyshohet se personi që bëri këtë veprim është një i pastrehë, por ndërkohë edhe një i dytë është kapur më vonë.

Pra për alarmin e ngritur mbërmjen e sotme në aeroportin e Frankfurt, që çoi në një pezullim të pjesshëm duke evakuar qindra udhëtarë janë arrestuar tashmë dy të dyshuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb