Drejtori i Zyrës së Shtypit dhe Komunikimit në PD, Alfred Lela ka publikuar sot atë që e quajti skemën e kryeministrit Edi Rama dhe ish-drejtorit të FBI Charles McGonigal për të dëmtuar Partinë Demokratike.

Kujtojmë se PD akuzon kryeministrin Rama se ka korruptuar McGonigal në mënyrë që të nisë një hetim në lidhje me investimet ruse në PD.

Në skemë, Lela ka sqaruar edhe rolin e Dorian Duçkës, Agron Nezës dhe Shefqet Dizdarit në skemë.

Ndërkohë bëhet edhe një përmbledhje e takimeve me ish-zyrtarin e FBI gjatë kësaj periudhe kohore.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb