Kroaci-Shqipëri duhet të ishte sfida më e “zjarrtë” e këtij Evropiani, në tribuna, kjo për faktin pasi ishte një derbi ballkanas, një sfidë mes 2 nga tre përfaqësueset me numrin më të lartë të kërkesave për bileta. Sigurisht ishte një ndeshje e zjarrtë në fushë dhe në tribuna, por në një tjetër aspekt, dy tifozëritë nuk u kursyen duke mbështetur ekipin e zemër, por nga ana tjetër treguan respekt maksimal edhe për rivalët.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Tifozët dhuruan show para, gjatë dhe pas ndeshjes, një atmosferë fantastike, ku shpesh dy tifozeritë u bënë bashkë duke festuar, detaje këto që tërhoqën edhe vëmendjen e UEFA-s.

Pas Dortmundit, tifozët kuqezi vërtetuan edhe në Hamburg se janë një tifozeri unike, ambasadorët e vërtetë të Shqipërisë, pjesa më e bukur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb