Carlo Ancelotti është një nga favoritët kryesorë për t’u ulur në stolin e Brazilit. Trajneri i njohur aktualisht drejton Real Madrid, por mundësia për të firmosur me “Selecciao” duket se po e tërheq atë. Lojtari i madrilenëve dhe futbollist i brazilianëve, Rodrygo ka dhënë një intervistë për Ge Globo.

“Ne bëjmë shaka me Ancelottin duke thënë se po e presim në Brazil. Por ju e dini, çdo shaka përmban diçka të vërtetë… Mendoj se është një kandidat serioz” – tha ai.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: