André 3000 ka thyer rekordin për këngën më të gjatë që hyn në Billboard Hot 100. Sipas Billboard, gjatësia mesatare e një kënge në tabelë është tre minuta e 15 sekonda.

Shumë këngë i kalojnë tre minuta e 15 sekonda, megjithëse asnjëra nuk është aq e gjatë sa “Betohem, doja vërtet të bëja një album “Rap”. Në veçanti, kënga ka një kohëzgjatje prej 10 minutash e 21 sekondash dhe është nga albumi i tij i ri, “New Blue Sun”.

LP, i lëshuar në fillim të këtij muaji, është albumi i parë solo në 17 vjet për André, i cili është anëtar i dyshes Outkast. Për habinë e disa prej fansave të tij, projekti është tërësisht instrumental me theks në tingujt e flautit.

Kënga arriti kulmin në vendin e 90 në Hot 100, raportoi Billboard. Përpara André 3000, rekordi për këngën më të gjatë në Hot 100 mbahej nga kënga e Tool-it e vitit 2019 “Fear Inoculum”.

Më parë, kënga e dytë, por tani e treta, më e gjatë në Hot 100 është “All Too Well (Taylor’s Version)” e Taylor Swift (10 minuta e 13 sekonda).

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb