Ashtu siç pritej, racizmi i theksuar dhe ngjarjet e rënda në ndeshjen Bullgari-Angli janë shoqëruar me shumë polemika. Mediat angleze janë hedhur menjëherë në sulm, teksa kërkojnë edhe përjashtimin e Bullgarisë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Titujt në faqet e para të gazetave britanike nuk lenë vend për interpretime. Ato e quajnë “turp” atë që ndodhi në stadiumin e Sofies. Në komentet e të përditëshmeve angleze shpjegohet me detaje sjellja e tifozëve bullgarë, duke nënvizuar faktin se ata kaluan çdo limit të mundshëm….
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb