TRNSMT është ngjarja e fundit kryesore muzikore që anulohet për shkak të koronavirusit.

Festivali i muzikës skoceze do të zhvillohej nga 10-12 korrik 2020 dhe në të do të merrnin pjesë Lewis Capaldi, Rita Ora, Snow Patrol dhe Keane.

Festivali do të bëhet nga 9-11 korrik 2021.

Organizatorët sot konfirmuan lajmin për anulimin e këtij viti përmes një deklaratë, pasi Nicola Sturgeon paralajmëroi dje se Mbretëria e Bashkuar mund të përballet me bllokime të shumta para se kriza të mbaronte.

TRNSMT pason ngjarjet që janë anuluar për shkak të pandemisë, përfshirë Coachella në Glastonbury.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb