Depueteti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi ka folur për Neës 24 lidhur me vendim e Apelit që vendosi se vula e Partisë Demokratike i takon Berishës.

Korreshi u shpreh se sot Gjykata i dha vulën përfundimisht atij që e meritonte, PD zyrtare ishte grupimi i Berishës, Rithemelimi.

Korreshi u shpreh se dera e PD është e hapur për të gjithë demokratët, teksa lidhur me Lulzim Bashën ai u shpreh se nëse nuk ndryshon qëndrimin apo partinë politike në PD janë të gjithë të mirëpritur.

 

Pjesë nga fjala e Korreshit:

Sot gjykata vendosi vulën përfundimisht atij që e meritonte.

Basha nëse do të vijë të ndryshojë mendjen.

Ata që i besonin PD zyrtare, janë të mirëpritur të gjithë edhe pse kemi qenë të ndarë me qëndrimet tona PD është e të gjithëve dhe ne me kolegët kemi raporte shumë të mira.

Këtu PD bën diferencën, të gjithë demokratët janë të mirëpritur.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: