Apple po ndërpret shërbimin “për blerje, me pagesë të mëvonshme” të njohur si “Apple Pay Later”, pak pas lansimit fillestar në SHBA.

Apple Pay Later u lançua me bujë në mars 2023 si një mënyrë për klientët e iPhone për të ndarë blerjet deri në 1000 dollarë në katër pagesa të barabarta pa tarifa ose interesa, shkruajnë mediat e huaja.

Shërbimi ishte përgjigja e Apple ndaj popullaritetit në rritje të blerjeve tani dhe pagesave të shërbimeve të mëvonshme globalisht.

Dhe kjo konsiderohej si një kërcënim i konsiderueshëm për kompanitë si Klarna, Affirm dhe të tjera.

Por Apple Pay Later ishte e disponueshme vetëm aty ku Apple Pay u pranua, ndërsa kompanitë e tjera blejnë tani, paguajnë më vonë ishin integruar thellësisht në miliona faqe interneti tregtare.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: