Ish-Miss Bolivia Mundo 2020 dhe Miss Charm Bolivia 2023, Alondra Mercado Campos, 22 vjeç, e njohur si Alondra MC, është arrestuar dhe ndodhet në burgun e grave në Trinidad në Beni, Bolivi.

22-vjeçarja përballet me akuza të rënda për trafik armësh, shoqëruar me një hetim të vazhdueshëm për një rast droge që përfshin të dashurin e saj të arratisur.

Arrestimi u zbulua një muaj pasi Forca Speciale e Bolivisë, për të luftuar trafikun e drogës (FLECN), kreu një bastisje në godinën e përbashkët të Mercado Campos dhe të dashurit të saj, Andres Vasquez.

Autoritetet zbuluan një depo prej rreth 100 armësh zjarri, përfshirë pushkë sulmi AK-47 dhe municione.

Zbulimi tronditës ka shkaktuar tronditje në komunitet, duke ngritur pikëpyetje rreth jetës magjepsëse të portretizuar në mediat sociale të Mercado Campos.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Gjatë një paraqitjeje të fundit në gjykatë, një gjykatës konsideroi se Mercado Campos mund të largohej nga vendi dhe urdhëroi për të 30 ditë paraburgim.

Procedurat ligjore kanë hedhur gjithashtu dritë mbi një lidhje të mundshme me trafikun e drogës dhe prokurorët presin testet mjeko-ligjore të Mercado Campos për të përcaktuar nëse duhen ngritur akuza të lidhura me drogën.

Gerardo Balderas, prokurori i departamentit të Benit, tregoi detaje shqetësuese nga një celular i sekuestruar nga Mercado Campos, duke zbuluar video të saj dhe Vasquez në festa me armë të konfiskuara gjatë bastisjes së nëntorit.

Hetimi sugjeron një lidhje të mundshme midis ish-mbretëreshës së bukurisë dhe një rrjeti të trafikut të drogës të udhëhequr nga i dashuri i saj i arratisur.

Pavarësisht postimeve të saj të rregullta që shfaqin një mënyrë jetese magjepsëse në Instagram, me bikini dhe fustane mbrëmjeje vezulluese, Mercado Campos tani përballet me realitetin e ashpër të burgosjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb