Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar në lidhje me arrestimin e një oficeri të policisë nga AMP për ryshfet.

Në një postim në rrjetet sociale, Balla u shpreh se vijon procesi i vetëpastrimit të Policisë

Reagim :

Vijon procesi i vetëpastrimit të Policisë së Shtetit nga ata që nuk meritojnë besimin e qytetarëve dhe uniformën e Policisë. Agjencia e Mbikëqyrjes Policore në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës kanë ndaluar një oficer policie, të dyshuar për “Shpërdorim detyre” dhe “Korrupsion pasiv”👏

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb