Kreu i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame ka dorëzuar këtë të dielë ka dorëzuar vendimet e legalizimit në Spitallë të Durrësit.

“Këtu jemi të gjithë ata që kanë dorëzuar procesin”, është shprehur Lame.

E pranishme në këtë aktiviteti ishte është kryebashkiakja e Durrësit Emirjana Sako.

“Çështja e pronave ka problematika nuk mund të përkufizohet kërkon të ndiqet rast pas rasti. Spitalla është dëshmitar i tranzicionit që ka ndodhur. Kjo zonë ka marrë prioritetin e qeverisë shqiptare , ku edhe po ndërtohet edhe lagja e re. Këtu ka ndryshuar vlera edhe e tokës edhe e banesë”, tha kryebashkiakja Sako.

Artan Lame

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb