Në tetor, artistja nga Kosova me famë botërore, Dua Lipa, ishte një nga shumë artistet që nënshkroi një letër të hapur duke i kërkuar presidentit Joe Biden të bënte thirrje për një armëpushim në Gaza.
Ajo shpjegoi qëndrimin e saj politik në ‘Rolling Stone’ në shkurt dhe sot postoi një mesazh në Instagram për t’i dhënë fund gjenocidit të vazhdueshëm ndaj popullit palestinez nga Izraeli.
“Të digjen të gjallë fëmijët nuk mund të arsyetohet asnjëherë. E gjithë bota po mobilizohet për të ndaluar gjenocidin e Izraelit. Ju lutemi tregoni solidaritetin tuaj me Gazën”, u shpreh artistja shqiptare.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb