Austin Butler ka zbuluar se ai ndoqi metodën ekstreme të Ryan Gosling për të fituar peshë për rolin e tij si Elvis Presley në filmin biografik me të njëjtin emër, në të cilin ai luajti.

Në një intervistë për Variety, aktori 31-vjeçar ka shpjeguar se si e ka ngrohur akulloren në mikrovalë dhe e ka ngrënë. Kështu ka arritur kilogramët e dëshiruar – për rolin.

“Kam dëgjuar se kur do të bënte filmin “The Lovely Bones”, Ryan Gosling ngrohi akulloren në mikrovalë dhe e piu. Kështu që fillova ta bëj vetë. Shkoja dhe merrja duzina me akullore dhe i haja gjithashtu. Pas një pike fillova të shtoja peshë”, tha aktori.

Edhe pse ai mori shumë vlerësime pozitive për transformimin e tij në Elvis Presley, ai thotë se nuk i pëlqeu veçanërisht procesi.

“Është kënaqësi nëse e bëni për një javë. Më pas, ju ndiheni i tmerrshëm për veten tuaj. Nuk duroja dot gjatë”, pranoi Austin Butler.

Më pas ai deklaroi se ishte i interesuar të eksperimentonte me peshën e tij për nevojat e rolit, pasi në të kaluarën, nuk e kishte bërë këtë më parë.

“Mendova se mund të bëja një pushim nga stërvitja dhe të shtoja peshë për projektet e mia. Ajo ide që mund ta bëja ka qenë gjithmonë një sfidë për mua”, shpjegoi Austin Butler.

Filmi, me regji të Baz Luhrmann, fokusohet në jetën e Elvis Presley dhe marrëdhënien e tij të trazuar me menaxherin e tij, Tom Parker, të luajtur nga Tom Hanks.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb