Novak Djokovic triumfon Australian Open duke fituar për herë të tetë në karrierë këtë trofe. Tenisti serb mposhti në finale Dominic Thiem 3-2 me sete, një ndeshje që zgjati mbi 4 orë. Për Djokovic kjo ishte një fitore e madhe e cila i lejon të qëndroj në krye të renditjes botërore.

Djokovic shijon “Grand Slam” e 17 në karriere duke iu afruar gjithnjë e më shumë dyshes Ndal-Federer, spanjolli numëron 19 Slam ndërsa zvicerani 20.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb