Tre persona u vranë dhe 38 të tjerë u plagosën në një aksident rrugor që përfshin një autobus dhe një kamion në rajonin Andijan në Uzbekistanin lindor.

Përplasja ndodhi midis dy automjeteve në autostradën Tashkent-Andijan në rajonin Andijan rreth orës 8:10 të mëngjesit me orën lokale (0310 GMT), tha Ministria e Shëndetësisë e Uzbekistanit dhe policia rajonale e trafikut.

Shoferi i autobusit ka hyrë në korsinë e gabuar dhe është përplasur me kamionin, tha policia.

Tre pasagjerë kanë vdekur në vend, ndërsa 38 të tjerë me lëndime të ndryshme janë dërguar në spital. Tre nga të plagosurit iu nënshtruan operacioneve kirurgjikale, tha ministria e shëndetësisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb