Avioni i linjës Lyon-Stamboll ka bërë ulje në Rinas, pasi dyshohet se një nga pasagjerët, shtetas afgan ka tentuar të presë damarët.

Gazeari Igli Celmeta raporton për Balkanweb se shtetasi afgan është dërguar në spital jashtë rreziku për jetën.

Shtetasi afgan është me leje qëndrimi të Austrisë.

Shtetasi afgan dyshohet se ka pasur gjendje të rënduar psikologjike.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb