Barcelona ka qenë një nga klubet më aktive në dritaren e transferimeve. Kriza ekonomike nuk ka ndaluar aspak katalanasit që të sjellin në Camp Nou lojtarë të mëdhenj dhe duket se asgjë nuk ka mbaruar.

Siç raporton Marca, kjo është java e Marcos Alonson. Barça do tentojë të mbyllë gjithçka me Chelsean brenda pak ditësh, për ta regjistruar më pas spanjollin në La Liga.

Sipas asaj që bëhet e ditur, zyrtarizimi i marrëveshjes është vetëm çështje kohe dhe për këtë nuk ka asnjë dyshim. Afrimi i Alonsos është dëshirë e trajnerit të Barcelonës, Xavi.

Yu6
Yu6

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: