Barella, u shfaq i lumtur në përfundim të takimit. Goli I tij në minutën e 16-të I dha epërsinë “Azzurrëve”, me rezultatin që nuk ndryshoi më pas deri në fund.
Për Rai, Barella tha:

Në fund të ndeshjes ndjeva pak lodhje, por edhe me ndihmën e shokëve të skuadrës I’a dolëm të merrnim maksimumin nga kjo ndeshje.. Meritonim të shënonim më shumë gola, por futbolli I tillë është . Fitore e merituar, të cilën duam ta shijojmë. Nëse do të jem në fushë me Spanjën? Këtë e vendos trajneri”, përfundoi Nicolo Barella.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: