Analisti Aleksandër Çipa, komentoi në emisionin ‘Open’ në News 24 lidhur me ‘faktorin Basha’.

Çipa u shpreh se Basha kur nuk arriti të administronte një parti të madhe, nuk i vlen më e vogla.

Teksa sipas tij, përplasja mes Berishës e Bashës nisi kur ky i fundit iu nënshtrua verdiktit të ndërkombëtarëve për vendimin dhe përjashtimin e Berishës nga PD.

Askush nuk mund të besoj në naivitetin se Basha u rebelua, u shpreh Çipa.

Ndërkohë lidhur me bashkimin në PD, Çipa u shpreh se Berisha e ka deklaruar hapur se nuk ka mundësi që Basha të jetë sërish pjesë e PD.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: