Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagon pas bisedës me Komisionerin për Zgjerim, Oliver Varhelyi.

Basha thekson se gjatë bisedës me Komisionerin ka nënvizuar se vullneti politik është vendimtar për të përfunduar Reformën Zgjedhore dhe për të garantuar zgjedhje demokratike.

“Bisedë shumë e frytshme me Komisionerin për Zgjerimin, Oliver Varhelyi. E falënderova për mbështetjen e tij dhe theksova përpjekjet e Partisë Demokratike për të kontribuar për reformën zgjedhore. Nënvizova se vullneti politik është vendimtar si për ta përfunduar reformën, edhe për të garantuar zgjedhje demokratike, të lira nga shitblerja e votës dhe nga ndikimi i krimit të organizuar”, shkruan Basha.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb