BE shqyrton vaksinën e dytë nga COVID-19, atë të prodhuar nga kompania Moderna. Më herët në 2020 autoritetet europiane miratuan vaksinën e Pfizer/BioNTech e cila po përdoret në të gjitha shtetet anëtare.

Këtë të hënë u mbajt mbledhja në EMA teksa është vendosur një afat deri në 12 janar për të pranuar ose jo vaksinën e Moderna.

Ndërkohë në SHBA kjo vaksinë është miratuar tashmë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb