Udhëheqësit e Bashkimit Evropian ranë dakord njëzëri për të zgjatur sanksionet kundër Rusisë edhe për gjashtë muaj të tjerë, sepse Moska nuk po zbaton marrëveshjet e paqes për Ukrainën, tha një zëdhënës të enjten.

“Sanksionet e Rusisë zgjodhën njëzëri për gjashtë muaj të tjerë për shkak të mungesës së zbatimit të Marrëveshjeve të Minskut”, tha zëdhënësi nga një samit i BE.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb