Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, e ka kujtuar presidentin e parë të Kosovës, Ibrahim Rugovën në 18-vjetorin e vdekjes.

Begaj e ka cilësuar Rugovën si model i një politikani që duhet të jetë frymëzues për politikanët në Kosovë dhe Shqipëri.

Postimi i plotë:

Ibrahim Rugova, Presidenti historik i Kosovës, lideri paqësor e paqëtues, është e do të mbetet modeli i politikanit frymëzues për politikanët e Shqipërisë dhe Kosovës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb