Ministria e Mbrojtjes së Belgjikës, duke u thirrur në sigurinë kombëtare, do të padisë “Google”-n sepse nuk kanë mjegulluar pamjet satelitore të lokacioneve ushtarake në vend, transmeton Anadolu Agency (AA).

Informacionin e konfirmoi zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes, raportuan mediat belege.

Qeveria dhe Ministria e Mbrojtjes kanë kërkuar nga Google që në programet e saj Google Maps dhe Google Earth të mjegullojë lokacionet si Shtabi i Përgjithshëm i NATO-s në Bruksel, bazat ajroe Kleine-Brogel dhe centralet bërthamore Doel dhe Tihange.

Më tej theksuan se kjo kërkesë i është bërë “Google”-s dy vite më parë dhe akoma nuk është përmbushur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: