Gjithmonë i sinqertë, Kevin De Bruyne në një intervistë të dhënë për The Guardian ka thënë se është pesimist për mundësitë që ka Belgjika për të fituar Kupën e Botës.

“Të fitojmë Kupën e Botës me Belgjikën? Ne kemi një ekip të mirë, por tani është shumë vonë, jemi shumë në moshë. Mundësia e madhe ishte në vitin 2018 dhe ne nuk e shfrytëzuam atë” – Tha ai. Belgjika është në një grup me Kanadanë, Marokun dhe Kroacinë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: