Benny Andersson dhe Bjorn Ulvaeus i ABBA kanë zbuluar arritjet me të cilat janë krenarë, nga fitorja në Eurovizion e deri te përfshirja në Rock and Roll Hall of Fame.

Duke folur në dyvjetorin e Abba Voyage, Bjorn Ulvaeus pranoi se është më krenar për momentin kur filloi gjithçka. Ishte 50 vjet më parë kur grupi suedez me katër anëtarë u ngjit në skenë në Brighton Dome në Brighton, Angli dhe fitoi Konkursin e Këngës në Eurovizion të vitit 1974 me këngën fituese ” Waterloo “.

“Ndjeva më pas se e gjithë bota na njohu dhe ne mund të fokusoheshim në krijimin e këngëve, ishte absolutisht fantastike,” tha anëtari i grupit për fitoren e ABBA në Eurovizion gjatë një ngjarjeje pyetjesh dhe përgjigjesh për të festuar përvjetorin e Abba Voyage.

Anderson tha se momenti i tij më i këndshëm ishte futja në Rock and Roll Hall of Fame, sipas një raporti në gazetën The Independent.

“Ka disa momente kur e dini se keni shkruar një këngë të mirë. Nuk ndodh shpesh, mund të ketë ndodhur dhjetë herë në 40 vitet e fundit ”, tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: