Sondazhi i radhës online i BalkanWeb me 6695 vota ishte i fokusuar te lëvizjet e krahut opozitar dhe përpjekjet për të gjetur një kandidat për kryeministër.

Kryetari i grupit parlamentar demokrat, Gazment Bardhi ka deklaruar se opozita do të ketë një kandidat për kryeministër.

Deri në momentin kur opozita të ketë një emër konkret, nuk përjashtohet që ai të jetë Sali Berisha, ish-kryeministër për dy mandate, aktualisht me masë sigurie arrest në shtëpi për çështjen e privatizimit të kompleksit “Partizani”.

Pyetjet së sondazhit: Bardhi deklaroi se opozita do të shpallë kandidat për Kryeministër. Me kë mund të fitojë më shumë vota?, Votuesit ju përgjigjën:

59.01% preferojnë një kandidat tjetër opozitar.

29.9% shprehen në favor të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Dhe 10.9% nuk kanë një përgjigjie.

Sondazhi Opozita Berisha
Sondazhi Opozita Berisha

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb