Beyoncé arriti një tjetër sukses, pasi ajo u bë gruaja e parë me ngjyrë që e bëri një këngë country hit #1.

Sipas Billboard, kënga e re e yllit ‘Texas Hold Em’ ka kryesuar listën e vendeve të nxehta. Një tjetër këngë e saj, “16 karroca”, ishte në vendin e 9-të.

Sipas Rolling Stone, ylli është gruaja e parë me ngjyrë që zë këtë vend në listë që nga fillimi i saj në vitin 1958.

Dy këngët janë aktualisht gjithashtu në tabelën e Billboard 100 në numrin 2 dhe 38, respektivisht.

Për më tepër, Billboard raporton se Beyoncé është gruaja e parë që ka një këngë nr. 1 si në top listat e këngëve të vendit, ashtu edhe në top listat e R&B/Hip-Hop.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb