TIRANË

Bizneset e luleve janë drejt falimentimit pas situatës së krijuar nga koronavirusi. Tregtarët janë detyruar të hedhin në plehra me mijëra euro mall pasi ka mbetur i pashitur këto ditë. I tillë është rasti i një dyqani në zonën e Freskut në Tiranë, ku një dyqan lulesh ka hedhur 1500 euro mall.

Tregtarët thonë se nëse situata vazhdon njësoj në Tiranë nuk do ketë më dyqan lulesh pasi edhe eksportet janë mbyllur.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb