Forcat Ajrore dhe Forcat e Mbrojtjes Ajrore të Republikës së Bjellorusisë do të zhvillojnë stërvitje të përbashkëta fluturimi-taktike me Forcat Hapësinore Ajrore Ruse, sipas Ministrisë së Mbrojtjes së Bjellorusisë.

“Gjatë stërvitjeve, përpjekjet kryesore kanë për qëllim zgjidhjen e problemeve të mbrojtjes së objekteve shtetërore dhe ushtarake nga sulmet ajrore”, thuhet në informacion.

Në stërvitje do të përpunohen çështjet e menaxhimit të forcave të ndryshme të aviacionit, organizimi i aktiviteteve të ndërsjella gjatë kryerjes së detyrave të tyre të stërvitjes luftarake.

 

(A.A/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb