Është hedhur shorti  i Botërorit për Klube . Ky kompeticion mbledh skuadrat më të mira nga të gjitha kontinentet. E veçanta është se goglat e shortit i zbuloi një futbollist shqiptar.

Ish-lojtari i Napolit dhe i kombwtares së Zvicrës, Blerim Xhemaili, përzjeu goglat dhe përcaktoi çiftet kundërshtare. Fituesi e Champions League, Chelsea, do të ndeshet në çerekfinale për shkak të koefiçentit të lartë të klubeve  evropiane.

Ky kompeticion do të luhet nga data 3 deri në 12 shkurt të vitit të ardhshëm në Kinë.

Shorti1

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb